Régi nagy rojongói vagyunk a biológiai megoldásoknak és így az alga biostimulátoroknak is, amikor növényi stresszt kell csökkenteni. Az Agrocean 6.5.5. helyett itt a megfiatalodott Laminactif alga biostimulátor!
Pont a napokban kaptunk egy olvasói levelet, ahol egy közel 50 éves fa kezdett el kimerülni, okként kicsit a tavalyi mérhetetlen nagy aszálynak köszönhetően. Természetesen most is biológiai megoldást javasoltunk, melyből az egyik a Laminactif alga biostimulátor, mely a régi Agrocean 6.5.5-ös készítmény új neve.
Az Agrocean 6.5.5 készítmény új köntösben! Új csomagolás, megszokott hatékonyság!
A Laminaveg biostimulátor minden előnyével rendelkezik, amely kizárólag természtes anyagokból készül, ezenfelül makro-mezo- és mikroelemeket is tartalmaz. Magas szervesanyag tartalommal rendelkezik, amire a növényeidnek szüksége van és segít a tápanyaghiány okozta stressz megelőzésében. Virágzásban is alkalmazható!
Összetétel:
- Laminaveg tartalom (laminaria digitata alga koncentráció) 40%
- Nitrogén 6%
- Foszfor 5%
- Kálium 5%
- Magnézium 0,04%
- Bór 0,04%
- Réz 0,01%
- Vas 0,0,4%
- Mangán 0,04%
- Cink 0,01%
Felhasználási javaslat:
Gyümölcs- és fás szárú növények, szőlő 100-200 ml/10 l víz (1-4 alkalommal)
Zöldség kultúrák 100-200 ml/10 l víz (1-4 alkalommal)
Termékcsoport: növénykondicionáló
Forgalmi kategória: III.
Hatóanyag: 40% Laminaveg + 6% Nitrogén + 5% Foszfor + 5% Kálium + Mikroelemek
Kiszerelés: 1 l
Laminactif alga biostimulátor: Miért ajánljuk a termék használatát?
Nagyon sok házikertben a tapasztalatok alapján problémát okoz az általános tápanyaghiány. Ilyenkor a növények egyfajta stressznek vannak kitéve. Fejlődésük lelassul, sok esetben betegségek támadják meg és minden növényvédelmi krízist nehezen hevernek ki.
A Laminactif alga biostimulátor egy kiegyensúlyozott tápanyagösszetételű természetes anyag, mely ezt a stresszhatást csökkenti, a növény kiegyensúlyozottabb lesz és ellenállóbb a megbetegedésekre.
Lombtrágyaként az esti órákban kijuttatható, de lomb nélküli növényeknél beöntözésre is alkalmazható.
Érdekesség, hogy a jelenleg nagy gondot okozó legyengült dióállományok esetében is a fák felrősítésével csökkenni látszanak a dióburok-fúrólégy okozta tünetek, így reményeink szerint egy komplex védekezés esetében a fák egészségi állapotára is jó hatással lesz. Ez későbbi kísérleteknél lesz már látható, hogy biztosat állíthassunk.
Borítókép: Pexels
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE HASZNOS TARTALMAKÉRT!