Akció!

Paprika termesztése – kertészfüzet – Varga Szabolcs

(2 vásárlói értékelés)

Original price was: 3 590 Ft.Current price is: 1 990 Ft.

A paprika házikerti és nagyüzemi termesztésének nagyjából ugyanazok az alapjai, csak a lépték más. Ha igazán szép paprikát szeretnénk termelni, akkor ismerni kell magát a növényt, igényeitől kezdve a betegségeiig.

Az irkatűzött kertészfüzet erre ad választ: bemutatjuk a paprika fajták alapvető igényeit, mire kell odafigyelni, ha szép és egészséges növényeket akarunk nevelni a vetőmagtól kezdve.

A kiadványban a tápanyagutánpótlás is helyet kapott, melyben a biológiai megoldásoktól egészen a legalapvetőbb lehetőségekig több irányt is megmutatunk.

Növényvédelmi szempontból is bemutatásra kerülnek az alapvető hiánytünetek, betegségek és a kártevők.

Kategória:

Leírás

A kertészfüzet sorozat 8. kiadványa a Paprika termesztése témakört járja körbe.

Varga Szabolcs agrármérnök egy holisztikus szemléletet képvisel a mai termelői közösségekben, a növényt, mint élő elemet látja a rendszeren belül.

A kiadványban szó lesz a legalapvetőbb igényeiről a paprikának, a különböző alakkörökről is szó esik.

Rengeteg képanyaggal, a könnyebb határozás érdekében akár otthoni konyhakerti szinten is beazonosíthatók a kiadványban szereplő tápanyag-hiányok vagy épp kártételek.

A kiadványnak nem célja a nagyüzemi termesztés körbejárása, sokkal inkább a kisebb gazdaságokban és házikertekben történő termesztést járja körül egy újszerű szemléletben.

Oldalszám: 55 oldal

 

Megvetted a világ összes, jó vastag kerti könyvét és mégsem megy ez a kertészkedés❓ Nincs türelmed átbogarászni 300 oldalt, hogy a lényeget kikeresd? Utálod a kifejezéseket: optimális öntözés, ideális talaj❓ Mi is.
Ezért írtuk meg a tematikus kertészfüzeteket. Csak a fontos dolgok vannak benne és a lényeg. Közérthetően. Valóban hasznos tanácsokkal. 👉 KATTINTS IDE ÉRTÜK: https://www.kertportal.hu/termekkategoria/konyv-e-book/
Az utóbbi években annyi kertész lett az országban, mint futballhoz, járványhoz és közgazdaságtanhoz értő. Mindenki könyvet ír, kertészblogot vezet (van pár szuperjó egyébként, akit mi is követünk 😉 ), de közben Neked mégsem tud segíteni és ugyanúgy elveszel a félinformációk tengerében és az egymásnak ellentmondó tudásnak álcázott irományokban.
Nem kell ezzel megbarátkozz, mert van megoldás.
🧐Az olvasói kérdések sokaságából évekkel ezelőtt láttuk, hogy el kell indítsuk a kertészfüzet sorozatunkat. Tematikusan, hogy ne kelljen 300 oldalas könyveket szaknyelven átbogarássz, hanem valóban megtaláld azt a tudást, amire szükséged van.
🌿 A füzeteink szerzői több, mint 20 éves kertészeti szakmai gyakorlattal rendelkeznek és maguk is termelők, bemutatókerttel szakmérnökként és laikusokat, hobbikertészeket, kezdőket ugyanúgy tanítanak, mint nagy gyümölcsössel rendelkező gazdálkodókat.
🤓 Közérthetően fogalmazunk és kerüljük az olyan fogalmakat, melyeket nem tudsz (még mi sem) értelmezni, mint a „válassz ideális talajkeveréket” vagy „optimális hőmérsékleten csírázik”…Ezek megfoghatatlan dolgok és pont kikerülik azt a választ, amire neked VALÓBAN SZÜKSÉGED VAN.
🤗 Esti olvasmánynak ugyanúgy jók a kertészfüzetek, mint jegyzetelhető füzetnek, mert minden fejezet végén hagyunk helyet a Te tapasztalataidnak, hogy tematikusan feljegyezhesd, amit Te magad is látsz, érzékelsz a kertedben. Mert a kert élő dolog és ezek a füzetek is évről-évre bővülnek új tudásunkkal és tapasztalásainkkal, hogy általunk Te is folyamatosan tanulhass.
Felkeltettük érdeklődésed❓ Akkor várunk a shopban: https://www.kertportal.hu/termekkategoria/konyv-e-book/
és ha nem találsz olyan témakört, ami érdekelne és nincs még a kertészfüzetek sorozatban, akkor írj nekünk üzenetet és vagy jó hírrel szolgálunk, hogy előkészület alatt van vagy felvesszük a témalistára és nekiülünk megírni!
És még pár motiváció:
🌿 A kertészkedés tanulható, csak lehet eddig nem jó helyről kaptad a tanácsokat
🌿 A füzeteink újrapapírra vannak nyomva, hogy minél környezetbarátabbak legyenek, így a borítólapokat sem lakkozzuk, hanem ha elhasználódna a füzet 🤷‍♀️, egyenesen be is komposztálhatod!
🌿 A kertészkedés közelebb visz önmagadhoz is, kiváló kikapcsolódás és feltöltődés érzés. Fogj hozzá még ma, akkor is, ha csak egy pici szobanövényre van helyed!
🌸Ragyogó napot és vidám tavaszvárást,
kertbaráti üdvözlettel,
V. Topor Erika
okl. kertészmérnök

További információk

Tömeg 0,2 kg

Paprika termesztése – kertészfüzet – Varga Szabolcs termékről 2 értékelés

  1. Marika

    Nagyon örülök, hogy megvettem, mert tavaly nagyon elrontottam a paprikáimat és már most sokat tanultam a füzetből. Köszönöm, hogy megírták!

  2. Lea (megerősített tulajdonos)

  3. V. Topor Erika Kertész- mérnök

    Kedves Vevőnk, köszönjük a visszajelzést és örülünk, hogy tartalmilag meg van elégedve kiadványunkkal. Minden füzetünk kisipari nyomdagéppel készül és újrahasznosított papírra, hogy környezetbarátabb kivitel legyen. Mivel nálunk fontos, hogy a csomagolóanyagokat és borítókat is komposztálni lehessen, így nem kerül rájuk fényes lakkréteg sem.

Mondd el a véleményed

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük